Doğu Türkistan siyasetinde 10 yıllık istihbarat yanılgısı

Doğu Türkistan siyasetinde 10 yıllık istihbarat yanılgısı

Doğu Türkistan siyasetinde 10 yıllık istihbarat yanılgısı

Türk istihbaratı Doğu Türkistan siyasetinde 10 yıldır Amerikan ajanları ile birlikte mi çalışıyor?

Doğu Türkistan Bülteni   haber sitesi   ”Türk istihabaratının  ”Doğu Türkistan siyaseti ” ile ilgili  çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Türkiye devletine çağrının da yapıldığı bildiri niteliğindeki haberde, Türkiye’nin Doğu Türkistan politikasının ABD’nin ellerinde olduğu ileri sürüldü.

İşte o haber:

”Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ”Doğu Türkistan Siyaseti Var ” elbette olması . Peki bu siyaseti amerikan ajanlarının üzerine mi kurulmalı ?

Dünya Uygur Kurultayı, başkanı Rabia Kadir  , yardımcısı Seyit Tümtürk ve kardeşi Seyit Abdulkadir Tümtürk  tescilli birer Amerikan ajanıdır.

Kim Amerikan Ajanlarının üzerine ‘’Doğu Türkistan Siyaseti’’ni kurdu ?

Kim bu siyaseti Amerikan Ajanlarının üzerinden yürütmeye devam ediyor ?

Gün gibi açık olan ve kendilerinin de bunu reddetmediği  videolu , yeminli tercüman onaylı deliller mevcut iken  nasıl olurda yüzlerce Doğu Türkistanlı Müslüman  Kayseri’de bu Amerikan Ajanlarının himayesi altında bulunur .

Adamlar açıktan açığa Amerika ile beraber çalıştıklarını söylüyorlar. Amerikan İstihbarat birimleri içinde Uygur birimi kuruyor ve  bunuda  ilan  etmekten  çekinmiyorlar .

Sizler bunların ellerini Doğu Türkistanlı Müslümanlardan çektirmekten aciz misiniz ?

Yoksa Alt taraf, üst tarafa bu bilgileri vermeye korkuyor mu ?

*- Amerika’dan verdikleri talimatla ‘’ Gezi Parkı Olayları’’nda Uygur Türklerini Taksime dökmek için çağrı yapıyorlar. PKK ile aynı safta toplanmaya çağırıyorlar.

*- Amerika’dan verdikleri talimatla  bir gece yarısı sahur vaktinde, Kayseri’den otobüslerle valilik tarafından himayelerine verilen Kayseri polis lojmanlarında ki Uygur Türklerini, Türkiye Cumhuriyetine karşı ayaklanması için Ankara’ya çıkartma yapıyorlar.

*- Amerika’dan verdikleri talimatla Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde Uygur Türklerine tuzak kuruyorlar. İhbar ediyorlar ? Yakalattırıyorlar ?

*- Kayseri Polis Lojmanlarında ki Uygur Türklerini kullanarak duygu sömürüsü yapıp para topluyorlar. Devletin lojmanlarında hiç kimse yardımlarını direk Uygur Türklerine veremiyor. Bu adamlara vermek zorunda bırakılıyor. Bu yardımları ve paraları Türkiye Cumhuriyeti’nin zararına kullanıyorlar.

*- Amerika’dan gazetelere röportaj veriyorlar. Doğu Türkistan’dan Çin zulmünden kaçan Uygurlara yardım edenleri ihbar ettik ama Türkiye Cumhuriyeti bir şey yapmadı diye bas-bas bağırıyorlar.

*- Kayseri’deki Uygur Türklerini dolandırıyorlar. İnşaat şirketi ile Uygurlar arasında sözleşme yapıp, kendi paylarını alıyorlar. 150’ye yakın Uygur mağdur. (bunların bir kısmı Adliye koridorlarına taşındı.)

*- 700 bin  kaçak cinsel hap ve gizli kameralar ile  Zeytinburnu’nda yakalanıyorlar.

*- Tehdit ve Şantaj ile  Tayland  ve  Malezya’da tutuklu bulunanların ailelerinden  , çocuklarını kurtaracağı sözü verip para alıyorlar. Tayland tutukluları Çin’e iade ettikten sonra parasını isteyen aileleri tehdit ediyorlar. Kendilerini Çin’e iade etmekle korkutuyorlar.

*- Kamboçya’da, Vietnam’da kaçakçının evinde sıkışıp kalan Uygur Türkleri bunlardan yardım istediğinde adreslerini Çin’e veriyorlar ve Çin istihbaratı operasyon yapıp Çin’e götürmesini sağlıyorlar.

*- Kendilerine bağlı Savcılar vasıtası ile bu durumları haber yapan, haber ajansları ve haber sitelerini mahkeme kararı ile kapatıyorlar.

*- Mit tırlarına yapılan operasyonun aynısını Türkiye Cumhuriyeti topraklarında Uygur Türklerine yapıyorlar. Kameralar, Emniyet müdür ve amirleri ile kendilerine bağlı birliklerle yapıyorlar bu Operasyonları.

Bu adamlar bu yetkileri kimden ve nasıl alıyorlar ?

Türk istihbaratı  bunları görmekten aciz mi ?

Adamlar Mit tırlarına operasyon yapanlarla aynı safta !!!

Bir 10 yıl daha bunların üzerinden bu siyaset yürümez !!!

Türkiye Cumhuriyeti bunları görmeli . Birileri, Amerikan ajanlarının üzerine ‘’Türkiye Cumhuriyetinin Doğu Türkistan Siyaseti’ni kuruyor. Artık bunu düzeltmenizin zamanı geldi.

Bu kadar delil ve belge çıktıktan sonra bunu düzeltmek zorundasınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan Siyasetine çekidüzen vermek zorundasınız.

Astlar, üstler ile  her şeyi şeffaf bir şekilde paylaşmak zorunda. Evet en başından beri bir hataydı bu siyaset , bunun fakında olup bu hatadan dönülmek zorunda. Bu hatayı yapanlar tek-tek tespit edilmek zorunda. Yetki ve görevleri ellerinden alınmalı. Hata üstünde ısrar etmek Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine zulüm olur. Müslüman Uygur Türklerine ihanet olur.

Bu ajanların ellerinden yetkileri almak zorundasınız. Bu adamları sıradan bir dernek haline getirmelisiniz. Her derneğin yetkisi ne kadar ise, onlarında yetkileri o kadar olmalı. Polis lojmanlarına devlet hakim olmalı.

Bu Türkiye Cumhuriyetinin ‘’Doğu Türkistan Siyaseti’’ ve bu siyasete de Türkiye Cumhuriyeti  hakim olmalı. Bu siyaset Türkiye Cumhuriyeti’nin siyaseti ise, Türk İstihbaratı bu siyasete hakim olmalı.

Bu siyasetin oyun kurucuları Amerika’da ve kafa kafaya verip, Uygur Türklerine tuzak kuruyorlar.

Bizim işlerimize Amerikan İstihbaratının girmemesi mümkün değil diyorlar. Biz Amerikan NDI ile birlikte çalışıyoruz 20-30 istihbaratçı bizimle sohbet ediyor diyorlar. Amerikan İstihbarat birimleri içinde Uygur Komitesi açtık diye bas-bas bağırıyorlar.

Bunu nasıl görmezsiniz. Kim görmüyor? Yukarıya neden haber verilmiyor? Haberi aşağıdan yukarıya taşınmasını kim engelliyor ? ” 

Kaynaklar : http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/10/02/uygur-turklerine-kayseri-polis-lojmanlarinda-cin-zulmu/

http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/08/30/skandal-sozde-dunya-uygur-kurultayindan-maoya-sadakat-ziyareti/

http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/12/02/amerikan-ajani-rabia-kadir-itiraf-etti-10-yildir-amerikan-istihbarati-ile-calisiyoruz/

http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/09/10/gezi-parkinda-pkk-ile-ayni-safta-olan-rabia-kadir-2000-e-yakin-pkkli-kafirin-olumunde-suskunlugunu-koruyor/

http://www.doguturkistanbulteni.com/?s=d%C3%BCnya%20uygur%20kurultay%C4%B1

http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/08/16/dogu-turkistan-nasil-kurtulur-demokrasi-ile-mi/

http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/08/05/turkiyenin-bir-dogu-turkistan-politikasi-olmali-son-trent-2/

About The Eastturkestan Government in Exile
The Official Website of Eastturkestan Government in Exile

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: