MİLLİ GAZETE : MÜSLÜMAN TÜRKİSTANLILARA KARŞI “40 BİN KERE REZALET “

10424327_916978291648765_2816800498775424004_n

Ulusal basınımızın önde gelen Muhafazakar ve islamı içerikili Gazelerindern MİLLİ GAZETE’de flaş haber olarak yer alan bir haber-yorumda çoğunluğu Türkistan Coğrafyasında yaşayan Müsülüman Türkler olmak üzere toplam 40 bin kişi’ye Türkiye’nin ülkeye giriş yasağı koyduğu bilgisi yer aldı.Köklü Değişim Dergisi’nde de yer verilen bu haberde Listede yer alan ve G-87 ve G-89 kodları ile belirtilen uygulamaların daha çok Türkistanlı Müslüman Türklere uygulandığı de belirtildi.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Dış kaynaklı istihbarat birimlerinin yaptığı fişleme sonucunda, Türkiye’nin 40 bin kişiye ülkeye giriş yasağı koyduğu ortaya çıktı. İsrail kaynaklı istihbaratın Türkiye’de uygulamaya sokulması büyük bir skandala neden oldu. Bunlar arasında İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi Osman Atalay’ın da yer aldığı Türk vatandaşları da bulunuyor. Yine Mısır’daki İhvan-ı Müslim, Tunus’taki Nahda Hareketi, Filistin’deki Hamas yöneticilerinden de çok sayıda yasaklı bulunuyor.

ONBİNLERCE KİŞİNİN FİŞLENDİĞİNDEN HABERİ BİLE YOK…

İslami çalışmalarıyla tanınan Müslümanlar, G-89 kodu ile teröristmiş gibi damgalanıyor. Böylece o kişiler, vatandaşı olsalar dahi Türkiye’ye giremiyor. Yabancı ülke istihbaratlarından gelen ‘yanlış’ bilgiler doğruluk süzgecinden geçirilmeden uygulamaya konuluyor. Bülent Yıldırım ve Osman Atalay, bürokrasideki kendileriyle ilgili hatayı düzeltmiş olsa da hâlâ Türkiye’ye girişlerinin yasak olduğunu dahi bilmeyen on binlerce kişi bulunuyor.

G-87 ve G-89 kodları daha çok Türkistanlı Müslüman Türklere Uygulanıyor

Listede yer alan isimlere G-87 ve G-89 kodları verdikleri tespit edildi. G-89 kodunun, her türlü terör eylemi yapabilir anlamına geldiği belirtilirken, listedeki herkesin IŞİD’le bağlantılıymış gibi lanse edildiği ifade edildi.

Geçtiğimiz 13 Mayıs Cuma günü Köklü Değişim dergisi’nin, Holiday Inn İstanbul City Otel’de “Rusya ve Çin Zulmüne Terkedilen Türkistan” başlıklığı altında düzenlediği bir Konferans’ta Türkistan Müslümanların sorunları ayarınıtılı şekilide ele alınmış ve Uzmanlar,Hukukçular ve STK.Temsilcileri tarafından bir çok çözüm yolları ortaya konulmuştur.

Kaynak : Milli Gazete / Timuçin Mercanoğlu 17.05.2016

Uyghuristan Kultur Zentrum e.V.'s photo.

About The Eastturkestan Government in Exile
The Official Website of Eastturkestan Government in Exile

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: