ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI KILAVUZ:ÇİN,İNSAN HAKLARINA SAYGI VE İŞGALE SON VERMELİDİR !

Olcay Kılavuz Resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Ülkemizin en güçlü,  en çok şube ve üyesi bulunan ve Türk gençliğine yönelik çalışmaları ile öne çıkan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz Çin yönetimine çağrıda bulunarak ” Çin, insan haklarına saygı göstermeli  ve işgale bir an önce son vermelidir. ” dedi
Özgür Asya radayosunda yer alan bilgilere göre Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Kılavuz bu konuşmayı 06Aralık 2017 günü kendisini ziyaret eden Dünya Uygur Kurultayı Heyeti ile görüşmesi sırasında  sarfettiği açıklandı.
10-13 Kasım 2017 tarihlerinde Almanya’nın Münih kenti’nede yapılan Dünya Uygur Kurultayı 6.Genel Kurulunda DUK Genel Başakan Yardımcısı olarak seçilen Dr.Erkin Ekrem ile DUK İcra Kurulu Sekreterliğine getirilen  Dr.Erkin Emet ve Doğu Türkistanlı aktivistlerden  M.Ali Cantürk’ten oluşan DUK.Heyetinin kendisine yaptığı ziyaret sırasında, Ülkü Ocaklarının dünyanın en büyük gençlik teşkilatlarından biri olduğunu belirtti ve Ülkü Ocaklarının Doğu Türkistan davasını sürekli gündemde tutacağını ve bunu kendileri için bir görev addettiklerini belirterek şöyle koruştu ; “ Öncelikle Dünya Uygur Kurultayının 6.genel Kurulunun başarılı bir şekilde  tamamlanması  ile  yeni seçilen yöneticileri kutluyor ve  başarılar diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını niyaz ediyorum.Bize düşen her türlü taleplerinizi görev olarak kabul addeyor ve talepleri    yerine getirmek için her  zaman hazır olduğumuzu ifade ediyorum.  Biz dünyanın en büyük bir gençlik teşkilatı olmamız hesabiyle Türk dünyası ve özellikle mazlum Doğu Türkistan için her türlü çalışma ve faaliyetlere şimdiye kadar olduğu gibi  bundan sonra da hazırız.Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm , dini ve ırkı soykırım uygulamalarına karşı her zaman tepkimizi en güçlü bir biçimde ifade ettik. İdam,müebbed ve uzun süreli hapis cezasına çarptırılan Soydaşlarımız ile fiziki baskı ve işkencelere maruz kalan Kardeşlerimizin durumlarını  dile getiriyoruz.Bu kardeşlerimize verilen bu aşırı ve hukuksuz  bu cezaların ortadan kaldırılmasını sağlamaya yönelik tanıtım ve tepkisel bir çok eylemler gerçekleştirdik.Bundan sonra da bu tür faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bizim Doğu Türkistan’a ve bu ata topraklarımızda varlık mücadelesi vermekte olan kahraman kardeşlerimize olan sevgi ve muhabbetimiz çok derin ve sonsuzdur. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin çekmekte olduğu baskı ve insanlık dışı zulmü Türk-İslam alemine ve tüm dünya’ya anlatmak ve bu kutsal Doğu Türkistan davasına hizmet etmek bizim için insanı bir borç ve bir kardeşlik görevidir.”dedi.

 

Çin’in Doğu Türkistan’da yürütmekte olduğu baskı ve Zulüm insanlık Dışıdır
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel başkanı Sayın Olcay kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü ; “Çin yönetiminin Doğu Türkistanlı Kardeşlerimize karşı uyguladığı insanlık kalıbından çıkmış acımasız uygulamalarının çok iyi farkında ve bilincindeyiz.
Günümüzde insanların dini  inançları milli gelenek ve görenekleri, kimliklerini ortaya koyan her türlü maddi ve manevi değerlerini yasaklamak,insanların seyahat özgürlüklerini engellemek çok  sıra dışı ve anormal  uygulamalardır. Aynı zamanda  insanlık değerlerine aykırı günümüz dünyasında olmaması gereken  bir tutumdur. Doğu Türkistanlı Kardeşlerimize  kendi dillerini yasaklaması ve çocuklarını daha bebeklikten itibaren kendisinin olmayan başka bir yabancı dille Çince ile konuşmaya ve öğrenmeye zorlaması asla kabul edilemez büyük bir felaket ve bir insanlık suçudur.Bu insanlık dışı uygulamalar insanlık tarihinin bir kara sayfası ve insanlık sınırlarını aşan bir uygulama olarak tarihe geçecektir. Çin’in Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı uygulamalarını kabul etmemiz asla mümkün değildir.Ayrıca,insanlık onuru taşıyan hiçbir birey.topluluk veya Millet de bunu asla kabul etmez.Çin yönetimini Doğu Türkistan’daki bu hak ve hukuk ihlalleri ve baskı ve zulümlerinden dolayı en güçlü şekilde protesto ediyor ve kınıyoruz. 10 Aralık Evrensel İnsan hakları gününün arafesinde Çini yönetimini insan haklarına saygı göstermeye ve işgal ettiği Doğu Türkistan’dan derhal  çekilmesini talep  ediyoruz.” sözleri ile  açıklamalarını sonlandırdı.

http://www.uyghurnet.org/ulku-ocaklari-genel-baskani-kilavuz-cini-insan-haklarina-saygi-ve-isgale-son-vermelidir/

About Republic Of East Turkistan
Official Website of Eastturkistan Republic

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: